Krásná, zářivá pleť v pár krocích

Ženy. Staráte se o svoji pleť?

O pleť si se neměly starat pouze ženy, ale i muži. Avšak je jasné, že když se řekne péče o pleť, vzpomenete si spíše na ženy.

Ženy by se měly starat o pleť rozhodně. Většina z nás používá make-up a rozhodně nestačí si večer opláchnout obličej vodou. To je jako kdybyste se sprchovaly pouze vodou a nepoužívaly sprchový gel. Pleť dostává pořádně zabrat i u mužů, jak už jsem zmiňovala výše. Pleť je vystavená smogu a veškerým bakteriím venku.

makeup, štětce

Chápu, že v dnešní době je tolik produktů. Kdo se v tom má vyznat???!

Rozhodla jsem se, že vám sem sepíšu, jak by vaše rutina měla vypadat. Jaké produkty používat.

  • první a nejdůležitější bod: obličej si čistěte DVAKRÁT denně. Ne pouze večer, jak to někteří dělají, to je špatně.

Jak by měla vypadat vaše rutina ráno?

Po probuzení nezapomínejte na vyčištění pletí gelem. Poté můžete nanést sérum, které však není nutností. Poté tonikum – nejznámější jsou dvě séra, a to růžové a levandulové

  1. růžové tonikum – vhodné pro všechny typy pleti
  2. levandulové je vhodné, pokud trpíte na akné, levandule má zklidňující účinky

slečna, potrait

Třetí krok KRÉM. Krém musí používat každý, ale úplně každý. Lidé s mastnou/aknózní pletí si často myslí, že tím, že mají mastnou pleť, krém používat nemusí. Pokud s mastnou pletí nebudete používat krém, bude to jen a jen horší. Pleť si vytvoří maz sama a k lepšímu to určitě nepovede.

Čtvrtý a finální a v poslední době hodně rozebíraný krok je SPF, které se používá jenom přes den! Proč ho používat? SPF redukuje propustnost UVB záření do pokožky, chrání ji. UV záření proniká do kůže, kterou ztenčuje, dehydratuje a způsobuje stárnutí. Bude-li používat SPF ochranu, vrásky budete mít o mnoho později.

Tohle jsou kroky, které byste měli dodržovat každé ráno, abyste docítili krásné, bezproblémové pleti!

Nezapomínejte mít ručník zvlášť pouze na obličej.