5 věcí, na které nesmíte zapomenou při plánování svatby.

Organizace svatebního dne s sebou přináší spoustu věcí, které je nutno zajistit a vyřídit. Někteří snoubenci se z těchto důvodů rozhodnout využít služeb svatebních agentur či svatebního koordinátora. Pokud se však radši spoléháte sami na sebe a rozhodnete se organizovat vše sami, pak je zde několik věcí, na které rozhodně nesmíte zapomenout.
nevěsta s kyticí

  1. Výběr místa konání svatby

Tento krok je bezpochyby jedním z nejdůležitějších, ale také nejnáročnějších. Nejkrásnější a nejvhodnější místa ke konání svateb jsou totiž velmi často obsazená na mnoho měsíců či dokonce i let dopředu. Včasná volba místa konání obřadu a následné hostiny je tedy velmi důležitá.

  1. Svatební oznámení GoldPress

Po výběru vhodného místa ke konání vaši svatby a jejího termínu je nutné tuto radostnou novinu oznámit vašim nejbližším pomocí svatebního oznámení, které představuje oficiální pozvání hostů na vaši svatbu. Na svatebním oznámení nezapomeňte na základní informace, doporučuje se také uvést dress code, který měli svatební hosté následovat.
svatební obřad

  1. Svatební menu

Někteří snoubenci sází na klasické chody jako je šunková rolka či svíčková. Zvláště v letních měsících však mohou být tyto pokrmy poněkud těžké a jako lepší volba se jeví místo toho zvolit lehčí variantu jídel. Také není od věci dát hostům na výběr ze dvou jídel, aby si každý zvolil dle své chuti. Na večeři je nejpraktičtější uspořádat například raut, ze kterého si každý zvolí variantu pokrmu, na kterou má zrovna chuť.

  1. Vhodné usazení hostů u svatební tabule

Nad vhodným usazením hostů je dobré zamyslet se dopředu. Samozřejmě se doporučuje usadit vedle sebe lidi, kteří se navzájem znají. Tím se vyhnete nechtěným trapným situacím, které by mohly u svatební tabule nastat. Dobrý nápad je také hosty mezi sebou navzájem představit a seznámit je, pokud to počet hostů umožňuje.

  1. Včas informovat hosty o programu

O průběhu svatebního dne lze hosty seznámit prostřednictvím svatebních tiskovin, které lze zaslat ještě před svatebním dnem. Dalším způsobem je zveřejnění programu ve svatebních novinách, která budou k dispozici například při hostině či hosty informovat ústně.