Jak mít obličej hollywoodské hvězdy

Zdravá strava, hygiena, sport. Tyto tři pojmy je nutno zmínit a ve zkratce jsou právě ony ty klíčové. Bez nich to prostě a jednoduše nepůjde. Pokud vás ale zajímá více podrobností, čtěte dál.
Pitný režim
Jako první je důležitý příjem tekutin. Teď se ale nebavíme o těch přeslazených minerálkách a cappuccinech v kavárnách, nýbrž o čisté vodě. Té bychom měli přijmout nejméně litr a půl denně. Voda totiž prospěje nejen naši pleti, co se týče hydratace, sehrává také důležitou roli v odplavování toxinů, které jsou pro naši kůži tak akorát přítěží.
přírodní produkty pro pleť
Studená sprcha
Když už se bavíme o té vodě, za zmínku stojí také osvěžení v podobě studených sprch. Ledová voda totiž stimuluje naše buňky a zrychluje krevní oběh, tím také zvyšuje průtok krve v naší pokožce. Chrání nás tak před nepříjemným ucpáním pórů – akné.
Sport a míra stresu
Obě dvě věci jsou spolu ruku v ruce. Pohybem totiž naše tělo vyplavuje endorfin a serotonin, hormony štěstí. Povýšíte tím jejich hladinu na zcela jiný level a nejen to, prospějete i své postavě. Pot je další způsob, jak se naše tělo zbavuje toxinů, a tak cvičení určitě neopomíjejte.
Zdravá strava
Tato kategorie hraje nepředstavitelně významnou roli. Když každý den mlsáte čokoládu po čtverečcích, pijete slazenou kávu a večer si s oblibou dopřáváte své oblíbené brambůrky, nepočítejte, že budete mít obličej jako ze škatulky. Zaměřte se proto na omezení přidaných cukrů ve stravě, nadbytečný příjem soli, která zadržuje vodu, naopak ale zkuste přidat na zdravých tucích, jež najdete například v avokádu, semínkách, oříškách, kvalitních rostlinných olejích anebo v tučných rybách. Zejména v těch a ve lněných semínkách se nachází omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají naší kůži se samovolně promašťovat, a tím nás ušetřit pupínků.
perfektní tvář
Odličování a čištění
Tuto kapitolu určitě nevynechávejte! Představte si jen, jak těžké musí pro vaše póry být nosit 12 hodin denně make-up. Nezaslouží si snad trochu oddychu? Proto jim prokažte laskavost a pravidelně je čistěte. Samotné odličování však nestačí, je třeba se také hloubkově pročišťovat kvalitními pleťovými krémy či mléky.
Převlékání ložního prádla, praní čepic, šál…
Často opomíjené oblasti, jako celek ale tvoří velký krok k dokonalé pleti. Pravidelně perte oblečení, se kterým váš obličej přichází do kontaktu. Šály, čepice, ložní povlečení, ručníky. Snažte se také minimalizovat doteky svých prstů tváře a když se chcete dotknout obličeje, vždy se ujistěte, že máte čisté ruce.