Stěhujeme se s přepravní dodávkou v neobvyklou hodinu

Stěhování patří k náročným životním zkouškám, ovšem někteří lidé jej zvládají, jak se říká, „levou zadní. Je to pro ně spíše rutina a poradí si sami i v obtížnějších situacích. Mezi námi jsou také jedinci, kteří se v průběhu života stěhovali i více, než patnáct krát, a to mnohdy i na druhý konec republiky. Nepovažují to za něco děsivého, spíše naopak, těší se na změnu, kterou jim nové prostředí přichystá.

stěhování svépomocí

Patříte-li i vy k podobným individuím, máte v současné době netušené možnosti ve srovnání s dobou, řekněme před třiceti, čtyřiceti lety. Tehdy nebylo možné jednoduše zvednout telefon a zajistit si pronájem vozidla z půjčovny dodávek v Praze 4. Museli jste pokoutně shánět odvoz mezi svými známými, a ne vždy to vyšlo podle vašich představ. Dnes si poměrně snadno vozidlo vypůjčíte na libovolně dlouhou dobu a můžete s ním absolvovat i delší cestu, a třeba i v noci.

stěhování s dodávkou

Dobrodružná noční akce

Stěhování v nočních hodinách zavání dobrodružstvím ovšem zároveň je ideální příležitostí, jak celou akci urychlit a provést ji bez komplikací. V noci totiž výrazně zeslábne silniční provoz a sníží se počet těch, co by vám mohli být na obtíž. Nebudete prakticky nikde potkávat žádné zvědavce, nebudou vás oslovovat sousedé, nikdo vám nebude překážet, snad jen policejní hlídka na obchůzce, a té snadno vysvětlíte, že se stěhujete, a že nejste lupiči.

Stěhováním s pronajatou dodávkou výrazně ušetříte za stěhovací firmu, ovšem nezapomínejte na jednu důležitou věc, a tou je parkování. Pokud se stěhujete v rámci větších měst, kde se za parkování platí, bude možná zapotřebí zajistit parkovací výjimku na městském magistrátu. Tam se sice předkládá určitý poplatek, ale ten je nezbytný k tomu, aby vás v noci policie neodtáhla. Zároveň si zapamatujte, že žádost musíte začít vyřizovat alespoň měsíc předem, což je vyhrazená lhůta pro vyřízení vašeho požadavku.