Velká cena Rakouska F1

Velká cena Rakouska byla další očekávanou v letošním roce. Samotná historie tohoto okruhu je taková zamotaná. Dříve se mu říkal Österreichring, pak následovala dlouhá pauza a okruh se znovu otevřel po několika letech s názvem okruhu A1-Ring. Pak opět následovala pauza deset let, a tak až v roce 2014 se začal  tento okruh znovu jezdit pod názvem Red Bull Ring. Tato trať se jezdí na 71 kol a rekord jednoho kola tu drží Carlos Sainz z roku 2020.

sport

První trénink tohoto okruhu vyhrál Verstappen, za ním Leclerc a na třetím místě skončil Russell, který se velice rychle s monopostem Mercedesu sjednotil. Velkým překvapením byli i jezdci ze stáje Hass, kde Magnussen dojel na 6. místě a jeho týmový kolega Shumacher na 9. místě. Druhý trénink tentokrát nevyšel Mercedesu. Hamilton skončil na 9. místě a Russell na 7. místě. Vršek patřil Sainzovi, za ním byl týmový kolega Leclerc a třetí byl Verstappen. Místo třetího tréninku následovala kvalifikace, kde se opět vedení ujal Verstappen, na druhém místě skončil Sainz, pak Leclerc. Russell obsadil pěkné 5. místo, ale bohužel Hamilton se dostal jen na 10. místo. Komu se v kvalifikaci nedařilo a celkově se mu dlouho nedaří, tak to je Ricciardo z týmu McLaren, který v kvalifikaci skončil na 16. místě, takže hned v první kvalifikaci.

sport

Po kvalifikaci následoval Sprint z pevných pozic podle kvalifikace. Tam bohužel nedojel Fernando Alonso a Sebastian Vettel, kterému se více a více nedaří. Naopak opět Hass vylétl vzhůru a Magnussen se Shumacherem se umístili v nejlepší desítce jezdců. Vysoko se nedostal Hamilton, který skončil na 8. místě a jeho týmový kolega na místě čtvrtém. Na vršku máme Verstappena a za ním klasicky Leclerca a Sainze. 

Závod nedojel Peréz (týmový kolega Verstappena), který měl nehodu s Russellem, který za to byl penalizován a ten i přes to skončil na krásném 4. místě. Bohužel ani Latifi nedokázal závod dokončit. Carlos Sainz měl v 57. kole závodu veliké problémy s monopostem, který pak začal hořet, a tak závod musel předčasně ukončit a nechal tak svého týmového kolegu na trati samotného.  Vítězem se stal Leclerc, za ním Verstappen a na třetí místo se perfektně dostal Hamilton.