Bydlení, venkov, styl

Bydlení je složeno nejčastěji z různých věcí. Celé to zaštituje byt či dům, ale co se skrývá uvnitř, to nikdy nevíme, o tom si jenom můžeme nechat zdát. Každá chaloupka je jiná i každý dům, moderní rodinný domek nebo obyčejný či luxusní byt. Chaty a chalupy si stále drží svůj styl. Samozřejmě, že se jedná o venkovský styl, takže v podobných chaloupkách můžete očekávat třeba selský nábytek.

Už nechcete, aby vaše chalupa zela prázdnotou? Chcete ji dovybavit? Pořídit něco nového? Nebo naopak kompletně vybavit tradičním nábytkem? V tom případě vám rozhodně s tímto úkolem může pomoci selský nábytek z masivu Svetpokladu.

chata v horách

Masiv je nejvyužívanější dřevo, co se výroby tradičního selského nábytku týče. Jednotlivé kusy jsou buďto vyráběné jako zcela nové, ovšem za předpokladu, že se musí jednat o kopie původních starodávných originálů, nebo se starší kousky repasují, ale tak, aby zůstalo všechno zachováno. Čili se k nim přistupuje s úctou, patřičnou péčí i láskou dalo by se říct, protože rukodělná řemesla, obzvláště ruční výroba těchto dřevěných přepychových a krásně vyřezávaných kousků si to žádá. Staletá profese se stále ještě dochovala, byť se jedná o řemeslo, které možná v budoucnu bude jednou zapomenuto. Ovšem i v dnešní moderní době má stále své příznivce, a pokud se najde zákazník, najde se vždy i někdo, kdo to rád vytvoří a dá každému kousku jedinečnou strukturu, originální vzhled a spoustu lásky a péče, aby byl výsledek jako dokonalý, i když se může jednat pouze o kopii. Na první, druhý ani třetí pohled rozhodně nepoznáte žádný rozdíl.

chata v zimě

A jak může probíhat repase?

Nábytek se kupuje v České republice, poté se repasuje. Pocházet může až z druhé poloviny 19. Století. Celý se musí očistit a ponořit do speciální lázně. Musí se nechat profesionálně vyčistit a následně se předá do rukou zkušených restaurátorů.