Po vyčištěném koberci se příjemně našlapuje bosými chodidly

Bosá chodidla jsou dokonalý nástroj, s nímž dobře vnímáme každý jemný dotek. Pochopitelně nám dělá dobře se jich dotýkat něžně, jemně, dopřát jim měkkost, teplo a hebkost. Chodidla získala své jméno od chůze po zemském povrchu, a proto bychom také měli věnovat pozornost tomu, na jakém povrchu se budou procházet v našem obydlí.

moderní byt

Dřevěné palubky či parkety – přírodní materiál, který je pro bosá chodidla doslova požehnáním, ovšem pouze tehdy, je-li dřevo tvrdé a v přírodním stavu, tedy nelakované. Taková podlaha se ovšem brzy zašpiní, takže ošetření lakem bývá nutností. Podlahové laky jsou ovšem syntetické, takže nelze pak hovořit o přírodní podlahové krytině. Nevýhodou dřevěných podlah je jejich tvrdost a zpočátku studený povrch, který bosým chodidlům nedopřeje požadovaný komfort.

obývací pokoj

Keramická dlažba – dlažba je sama o sobě přírodní materiál, přírodní je i pochopitelně vrchní vrstva glazury, takže tu nemáme nic syntetického, ale pro naše chodidla to není nic extra. Je to studené, někdy to klouže a chodit několik hodin bosky po studené a tvrdé dlažbě nemá s komfortem nic společného.

Koberce – koberce máme rádi z několika důvodů. Jednak vytváří celistvý, kompaktní povrch bez spár a spojů, a na podlaze také vypadají pěkně, pokud se nám podaří zvolit vhodnou barvu, vzorek i strukturu vláken. A chodidla? Pro ně je to vždy balzám, našlapování po něčem měkkém, heboučkém a teplém přináší pocit uklidnění a pohody. Koberce můžete zvolit buď přírodní, nebo syntetické, ovšem kromě pravidelného vysávání nezapomínejte také na speciální čištění koberců Praha, které odstraní zbytky nečistot, co na podlaze zůstávají po běžném vysávání.

Plovoucí podlaha a vinyl – tato syntetická podlahová krytina je oblíbená zejména pro snadnou údržbu a rychlou pokládku. Může být i vzhledově velmi atraktivní, ale stále jde pouze o studený a tvrdý povrch, který není příliš vhodný pro našlapování naboso.