Teleskopická tyč – součást bazénového příslušenství

Nástavce na teleskopickou tyč, určené pro odsávání nečistot ze dna bazénu, vám mohou připadat nicotné, malicherné, zkrátka se vám může zdát, že nejsou natolik výkonné, abyste s nimi dokázali to, co se sofistikovanými automatickými stroji.

teploměr v bazénu

Opak je pravdou, jestliže jste důslední a pečliví, ruční vysavače zvládnou to samé a navíc to přináší celou řadu výhod. Pojďme si je tu v krátkosti nastínit.

Máte větší přehled – když vysáváte doma koberec (pokud ovšem máte klasický vysavač, nikoli robotický), přesně víte, která místa jste již odsávali a která ještě ne. Z práce máte vždy dobrý pocit, pokud ji odvedete poctivě, za vámi je vidět výsledek a můžete si pak v klidu vychutnat svůj čaj nebo svačinu. Totéž platí u bazénu, vysávací nástavec na teleskopickou tyč připojíte k vaší filtraci a přesně víte, která část dna je čistá, a která ještě zbývá vyčistit.

boty na hladině

Pohyb na zdravém vzduchu – neberte tuto informaci na lehkou váhu, ionizovaný vzduch v blízkosti vodní plochy má významný vliv na naši imunitu a celkové zdraví, stejně jako fyzický pohyb. Práce s nástavcem důkladně zaměstná svalstvo paží, trupu i dolních končetin a následně se uvolní do krve hormony štěstí, takže se vám i pozvedne nálada.

Antistres – vysávání koberců někteří lidé nenávidí, ale může to být perfektní antistres. Odsávání dna bazénu také můžete takto pojmout, s vědomím, že děláte něco prospěšného pro čistotu nádrže i pro své zdraví, že posilujete svaly, rozproudíte krevní oběh a lymfatický systém a že posílíte svou vlastní kondici.

Úspora financí – měli bychom si také připomenout, že s ručním nástavcem ušetříte peníze, tyto výrobky se pohybují v řádu stokorun, nejde o žádnou náročnou investici, která by zruinovala vaši peněženku. Ruční vysavače mají velmi dobrý poměr ceny a výkonu a zvládnete s nimi to, co dokáže i ten nejdražší plně automatický stroj.