Hubnutí je snadné

Mít vysněnou postavu je skvělí životní cíl, ovšem musíme pro něj i něco udělat. Je to poměrně náročný proces, ovšem dá se v pohodě zvládnout.

Hubnutí je snadné

Zjistěte přesné údaje

Než začnete s hubnutím a podobnými kroky ke snížení hmotnosti je nejprve potřeba zjistit, jak na tom jste. Samozřejmostí je znát svou váhu a výšku, protože bez toho se neposuneme dále. Pro orientační měření Vám v pohodě postačí obyčejná domácí osobní váha, jen si dejte pozor, že je na rovné a tvrdé podlaze. Abyste se ujistili, že měří správně, tak na ni dejte třeba 15 kg pytel čehokoliv a okamžitě zjistíte nepřesnost zařízení. Po zjištění těchto dvou údajů o nic moudřejší nebudeme, a proto je zapotřebí využít BMI výpočtu.

svinovací metr

Nemusíte vědět žádný vzoreček, protože do chytré kalkulačky stačí zadat pouze výšku, váhu, věk a kalkulačka Vám vyhodnotí výsledek. BMI je vlastně index, díky kterému zjistíte Váš stav s kolik byste měli optimálně vážit. Samozřejmě se jedná o průměrný výsledek, takže je potřeba ho brát s mírou. Ovšem základ díky němu zjistíte a následně přichází čas buď na hubnutí či přibírání.

Nic není nemožné

Trápit se hladem je pro tělo ještě mnohdy horší než přibývat na váze, a proto hubněte vždy s rozumem a nedávejte si přehnané cíle. Je lepší hubnout pomaleji tak, aby Vám finální váha už zůstala a nevrátila se Vám ta původní. Nejdůležitější je mít naplánovaný vhodný jídelníček a pravidelné cvičení dopředu, což musíte bezpodmínečně dodržovat, aby se výsledky skutečně dostavily. Často koluje celá řada mýtů o pití alkoholu.

domácí cvičení

Ten skutečně dodá až moc velkou energii, ovšem pokud si dáte jednou za týden skleničku oblíbeného vína, tak se svět nezboří. Pokud budete mít jídelníček naplánovaný, tak během dne vůbec už nemusíte počítat kalorie, a proto se naplánovaná strava na týden dopředu skutečně vyplatí. Co se týče pohybu, tak řada lidí nechce chodit do posilovny či fit centra, protože nemá například dostatek času. Cvičit můžete i doma se základním vybavením, ovšem chce to skutečně dodržovat provedení každého cviku a pravidelnost.