Jak se zabavit doma, když je špatné počasí?

Plánovali jste jet o víkendu někam na výlet, ale počasí je proti vám? Překazil-li vám tentokrát déšť a nepříjemný vítr vyhlídky na slunnou procházku nebo výlet za novými zážitky, nezoufejte, a raději zkuste využít volný čas v domácnosti nějakým efektivním způsobem. Přestože se jako nejlepší nápad, jak víkend strávit, momentálně může zdát ležení na gauči a přejídání se nebo lamentování nad nespravedlností osudu.

žena uklízí

Co můžete doma udělat, abyste čas využili co nejlépe? Můžeme vám doporučit několik různých aktivit, jejich výsledek oceníte zejména v následujících měsících. Jsou totiž činnosti, do kterých se nám zkrátka nechce a nebude chtít nikdy – a kdy jindy se do nich vrhnout po hlavě, než teď, když nemůžete jít ven?

vánoční ozdoby

  1. Úklid kuchyňských prostor. Pokud se často pohybujete v kuchyni a rádi vaříte nebo pečete, vaše digestoř, sporák, trouba i lednice si jistě jednou za čas žádají důkladné a hloubkové vyčištění, které stejně jako mnoho dalších lidí, rádi odkládáte na příště. Pusťte se do toho nyní a za několik dnů si jistě zpětně poděkujete. Odstranění zašlé špíny, mastnoty nebo připálenin, může trvat celý den, a mezitím se počasí určitě umoudří a vy budete moci ven.
  2. Mytí oken, parapetů a dveří.
  3. Čištění bot, starých i nových.
  4. Protřídění šatních skříní celé rodiny, vyhození starých a nenošených kousků.
  5. Vyklizení sklepa, seřazení jednotlivých skladovaných věcí a jejich případné oštítkování – jistě oceníte, až budete hledat třeba vánoční ozdoby nebo zimní oblečení na hory.
  6. Příprava na svátky. Ne, nezbláznili jsme se. Není na škodu probrat si už nyní všechny vánoční ozdoby nebo jiné dekorace, kterými si rádi dekorujete o svátcích domov a ujistit se, že nepotřebujeme nějaké vyhodit nebo nahradit. Pokud zjistíte, že vaše zásoby jsou žalostné a že byste o Vánocích smutnili z nedostatku ozdob na stromečku, vyberte a objednejte si nějaké nové třeba u Selvintechu.