Nákup pro seniory v době karantény

V důsledku rozšíření koronaviru byla v česku zavedena karanténa. Obchody mimo potraviny, drogerie či lékárny byly uzavřeny a volný pohyb obyvatel je omezen. Zejména starší lidé jsou ohroženi a bylo jim doporučeno ať za žádnou cenu nevychází z domu. Spousta z nich to ovšem nedodržuje, a to hlavně kvůli nákupu potravin. Existují ale možnosti, kterých mohou využít. Jedná se o dovážku potravin až domů. Nacházíte-li se v takové situaci, tento článek vám pomůže vybrat nejlepší způsob, jak nakoupit a zároveň neopouštět domov.Založené ruce
Na mnoha místech v ČR dováží potravinové a hygienické balíčky například hasiči nebo dobrovolníci. Na stránkách vašeho města či obce se jistě dozvíte, zda se právě u vás tato služba nabízí. Společně s informacemi a aktualitami jsou k dispozici také telefonní čísla, na které v případě potřeby můžete zavolat.

Rohlík.cz

Služba rohlík.cz funguje již dlouho. Působí v Praze a v Brně. Nákup vám dovezou až domů, stačí vybrat hodící se datum a čas. Momentálně jsou bohužel velmi vytížení a je třeba vyčkat, než budete na řadě. Nakupujte proto s dostatečným předstihem, ne na poslední chvíli. Na úvodní stránce se dozvíte, kolik lidí je před vámi a jak dlouho budete pravděpodobně čekat.

Košík.cz

Podobně jako na rohlík.cz funguje také tato rozvozová služba. Kvůli koronaviru podnikli jistá opatření, jako je například platba kartou předem. Celý nákup je prováděn tzv. bezkontaktně, aby nedošlo k případné nákaze. Na hlavní stránce se dozvíte, kde naleznete dostupné termíny. Není třeba jakékoli paniky, firma neustále pracuje na tom, aby se dostalo na všechny.Platící žena

Tesco.cz

Stejně tak jako výše zmíněné společnosti, i Tesco nabízí nákup z pohodlí domova. Jak už bylo zmíněno, nákupy je třeba provádět, pokud možno pár dní předem. Tabulka s volnými termíny se velmi rychle plní a není radno čekat, až vám doma dojde většina jídla. Je třeba brát na vědomí, že zaměstnanci těchto služeb dělají, co mohou, aby vám usnadnili nákup.
Pokud se nacházíte v tísnivé situaci, požádejte nejdříve příbuzné, na které bylo apelováno, aby se o své rodiče či prarodiče postarali. V této době je opravdu lepší zůstat doma a nevystavovat se potencionálnímu nebezpečí. V případě jakýchkoli dotazů jsou dostupná telefonní čísla, na které je možno volat.