Je lehké propadnout závislosti na hrách?

Dnešní moderní doba s sebou přináší také obrovské problémy se závislostí na technice, protože dechberoucí vynálezy, které na nás dýchají svou inteligenci nás nenechají spát a jejich vymakanost a promakanost nás hold nutí trávit víc a víc času u her a podobných vychytávek, protože i když pomalu vyrůstáme na technice, stejně nás stále fascinují všechny další vynálezy a to ani nemusí být vynaleznuté nějak extra krátkou dobu, protože když se zamyslíme například na počítačem a nad tím, jak vlastně funguje a že tuto techniku vymyslel někdo někdy dříve v minulosti, nedokážeme to pobrat a přijde nám to nemožné, protože toto přece nemohl vymyslet člověk, toto nemohl vymyslet někdo jako jsme my, je to nemožné.

gamer zone

A proto se hodně často stává, že těmto moderním technologiím, mezi které patří i videohry, hodně lidí propadne a stane se závislými. Nedivíme se takovým lidem, protože čas strávený u těchto věcí je fascinující a nedokážeme vnímat reálný časoprostor, když jsme plně koncentrovaní na toto. A hry jsou zkrátka něco, co nás absolutně pohltí, proto se rozhodně nejedná o nic nemožného, kor v této době, kdy existuje tolik her, tolik možností. A pokud existuje tolik možností, je tedy velmi lehké se strefit do chutě každého člověka na světe, protože se stále vyrábí další a další hry všelijakých nových schopností, prostředí. Navíc pokud uvažujeme i o virtuální realitě, kdy můžeme například hrát hru a být přítomni přímo ve hře, není o čem pochybovat a je naprosto logické, že se člověk stane závislým.

hraní her

Navíc svět ve hře je jiný než naše realita a my v něm můžeme úplně všechno a hlavně to, co nemůžeme právě v reálném životě. Kdy dostaneme příležitost zabít nějaké monstrum? Nikdy. Proto je tak jednoduché propadnout závislosti a nejvíc jednoduché je to právě v období dětství, kdy ještě úplně nevnímáme čas a náš reálný život a neuvědomujeme si, že trávíme tolik času v neexistujícím světě místo toho, abychom trávili čas s pravými lidmi, smáli se a dělali klasické věci pro obyčejné smrtelníky.