Má popularita PC her své klady?
Není to tak dlouho, co jedinou zábavou mladších generací byly stolní hry. Od těch se však již ve velkém měřítku přešlo k těm počítačovým. Proč tomu tak ale je?
Především starší generace si často kladou otázku, proč schytávají elektronické hry takový úspěch, což vede k postupnému upadání zájmu o klasické společenské. S nárůstem technologie přibývá také variant jejich vlastnění. Pořízení je možné například v podobě CD mechaniky, ale také již přímo spuštěním na internetových stránkách v rámci online webů.
Většina dnes již zakoupitelných her obsahuje bojové prvky, kdy soupeříte či sdílíte stejný cíl s dalšími reálnými osobami. Videohry propojují jedince se stejnými zálibami a postoji ke světu moderních vymožeností. Ti se na základě nutné spolupráce učí vzájemné komunikaci a týmovému duchu, který musí ve snaze dosáhnout výhry uplatnit. Též si uvědomují hodnotu stanovených částek a učí se finanční gramotnosti pomocí měn daného herního obchodu. V neposlední řadě rozvíjejí a zlepšují zacházení s elektronickým vybavením a získávají užitečný náskok v oboru IT.
Ačkoli někteří se plně domnívají, že podobné výmysly negativně ovlivňují pozornost mladistvých, opak je pravdou. Jsou schopny od útlého věku podporovat nejen fantazii, ale také právě soustředěnost. Jednotlivec je vystavován krizovým a neočekávaným situacím, které potřebují perfektní koncentraci, zaměření na více objektů naráz, a především rychlé řešení. Tím se zapojuje i logické uvažování a strategičnost.
Zatímco stolní hry a karty vyžadují účast vícero lidí, na svém zařízení si člověk vystačí naprosto sám. Existují ovšem i takové, kde je současná aktivita násobku postav nezbytná.
Počítačové hry, stejně tak jako ty společenské, spolu nesou obrovské kvantum možností. Základem je nebránit se novým věcem a neodsuzovat je předčasně, neboť mohou být klíčové k dalšímu vývoji moderních technologií budoucnosti.