Svět dětských hraček

V minulosti v naší republice platilo přísné pohlavní rozlišování, což vedlo k tomu, že ženy zastávaly práci v rámci domácnosti, a muži byli těmi, kteří měli právo o všem rozhodovat. Doba šla však naštěstí kupředu, a dnes bychom tak tedy měli mít rovné postavení obou pohlaví.chlapeček hrající si s autíčkem
I když se najde mnoho oblastí, kde jsou stále velmi viditelné rozdíly, tak jsou přeci jen i světlé výjimky. Tou hlavní je dle mého výchova, kde již dávno nepřevládá názor, že chlapci by měli chodit v modrém, a holčičky v červeném. Díky tomu tak tedy děti mají možnost být ve své podstatě čímkoliv, což já osobně vnímám jako velký plus moderní doby.
Dnes je tak tedy výchova právě o dětech, a nikoli o tom, aby nám někdo, kdo tomu tak zcela úplně nerozumí, stanovoval mnohdy nemyslná pravidla. Základ všeho vidí děti ve svých rodinách, kde dnes naštěstí převládá názor, že bychom měli hlavně chtít, aby dítě bylo šťastné.
Po skončení mateřské dovolené však může přijít zlom. Rodiče učí děti k samostatnosti, a to zejména tím, že je zapíší do mateřské školy, kde však číhají různé nástrahy. Naštěstí však dnes jsou učitelky v těchto zařízeních otevřené názorům, že kdokoliv má možnost být čímkoliv.
A zejména díky tomuto principu tak mají děti možnost, aby si určily, s čím si budou hrát. A tak tedy nevidím nic špatného na tom, když si holčička půjčí autíčko, nebo si půjde hrát s chlapci na vojáky. Stejně pozitivně vnímám také situaci, kdy si chlapec půjčí panenku, kterou půjde uložit do dřevěné postýlky.holčička smějící se na panenku
Naopak si myslím, že právě tento krok může pozitivně ovlivnit osobnost těchto jednotlivců, a oni tak získají jakousi garanci lepší budoucnosti. Takoví lidé budou totiž přizpůsobiví, flexibilní a jistě budou mít originální nápady na řešení různorodých situací. A tak se tedy snažte vést vlastní děti k tomu, že nic není nemožné, jelikož člověk zvládne vždy to, čemu tajně https://www.denik.cz/z_domova/sladke-vanoce-u-rosickych-chodi-tajne-na-rohlicky-oba-dva-tomasove-20171222.html věří.