Kam na výlet v dešti?

Když máte malé děti, víte jistě moc dobře, že s dětmi se doma sedět nedá. Děti mají rádi akci.
neražený kov
A vůbec je nezajímá, že venku třeba prší. Nabízíme Vám několik tipů na výlety nejen s dětmi, kdy ošklivé počasí není na škodu. Řadíme je do sorty takzvaných mokrých variant.

muzeum londýna


  1. Muzeum loutkářství Chrudim – loutky jsou fantastické a mysteriózní. V tomto muzeu si můžete staré historické i moderní loutky nejen prohlédnout, ale také si je i vyzkoušet provést.

  2. Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově – tady dostanete odpovědi na všechna nej světa. Najdete zde opravdu raritní exponáty, třeba největší plyšový medvěd, mramorové housle nebo kytaru ze sirek.

  3. Film legends Poděbrady – výstava filmových soch, replik a figurek nadchne všechny milovníky filmů i komiksů. Uvidíte exponáty z filmů Avatar, Star Wars, Pán prstenů, Vetřelec a celou řadu dalších.

  4. Muzeum Lega v Táboře – stavebnici Lego milují děti i dospělí. Chcete si prohlédnout Sochu svobody z lega nebo třeba Eiffelovu věž, tak určitě neváhejte a navštivte Tábor.

  5. Mincmistrovský sklep v Brně – s již dávno zapomenutou minulostí ražby mincí na Moravě Vás seznámí tajemné brněnské podzemí. Dopřejte si dobrodružství v kombinaci s poučením.

  6. Muzeum Antropos v Brně – když už jsme v Brně, dopřejme si také cestu do pravěku. Dokumentace nejstarších dějin evropského kontinentu včetně obří repliky mamuta. Expozice patří k nejmodernějším svého druhu v Evropě.

  7. Čarodějnické procesy v Šumperku – nechvalně proslulé čarodějnické procesy na Šumpersku připomíná stálá expozice v Geschaderově domě.

  8. Království železnic v Praze-Smíchově – milovníci modelů vlaků si zde přijdou opravdu na své. Stovky metrů kolejí, na kterých to opravdu žije. Dokonalá zábava pro děti i dospělé.

  9. Akvárium v Orlíku nad Vltavou – 25 000 litrů vody a všechny sladkovodní ryby našich vod, to láká určitě nejednoho milovníka rybářství.

  10. Tajemné znojemské podzemí – labyrint proplétajících se chodeb nabízí prohlídku s hororovým laděním.