Proč by sebou terénní běžci měli vždy mít mobil

Navzdory všeobecnému přesvědčení stále existuje mnoho lidí, včetně těch mladých. Do této skupiny patří i poměrně dost rekreačních sportovců. Ti často trénují tak, že chodí denně běhat. A během této doby mnohdy nechtějí být rušeni, proto mnohdy nechávají svůj mobilní telefon doma.

 

Tento typ běžců velmi často chodí běhat do volné přírody. Právě tady mají totiž tu volnost a samotu, kterou hledají. Zde naleznou svůj klid a pohodu a také odpočinek od běžného hektického života. Ovšem problém je v otázce, zda je skutečně dobrý nápad nechávat telefon doma.

 

běžci často trénují v přírodě

 

Z praktického hlediska je jasné, že nikoliv. Kdykoliv se nám totiž může něco stát. Stačí špatný pohyb, uklouznutí či zakopnutí a můžeme skončit prakticky neschopní pohybu. Pokud sebou nemáme mobil, nemáme ani možnost přivolat si pomoc. Pak nám nezbývá než čekat, než se někdo objeví, což může trvat dlouho, nebo se snažit nějakým způsobem dopravit na nějakou frekventovanější cestu. A to nemusí být jednoduché, navíc si tím můžeme náš stav zhoršit.

 

Můžeme samozřejmě namítnout, že dříve mobilní telefony tak nebyly a lidé také chodili běhat a přežili. To je samozřejmě pravda, avšak zde je potřeba si uvědomit, že mezi tehdejší dobou a tou dnešní jsou poměrně velké rozdíly.

 

mobil je velmi užitečné zařízení

 

V první řadě je to fakt, že rekreační běh v přírodě nebyl ani zdaleka tak populární. Dnes je mnohem více lidí, kteří chodí běhat do přírody, navíc častěji volí opuštěné trasy, aby unikli ostatním lidem a užili si samoty.

 

To způsobuje další problém, a tím je fakt, že to poskytuje mnohem více možností pro přepadení. Případně také může dojít ke srážce s myslivcem či jiným lovcem, který si náhodného běžce splete s kořistí. Jistě, neměl by vystřelit, dokud nebude přesně vědět, na co míří, avšak mnoho z nich to nedodržuje.

 

Proto je rozhodně dobré mít sebou vždy mobilní telefon. Koneckonců je možné jej vypnout, a moderní přístroje příliš neváží. Na druhou stranu vám mohou i zachránit život, a to rozhodně za tu trochu nepohodlí stojí.