Psyllium

Jedná se o přírodní rozpustnou vlákninu, také je to největší přírodní čistota dostupná na českém trhu až 98%. Vláknina, která je dostupná v kapslích, reguluje stolici, čistí trávicí ústrojí a redukuje hmotnost.

Využití:

Psyllium vstřebává vodu více než dvacetkrát ke své hmotnosti. To znamená že, po smíchání s vodou hodně nabobtná, tudíž jakoby vytvoří měkký gel, který ve své absorpční schopnosti pokračuje i v trávicím traktu. Tímto zlepšuje objem stolice, zlepšuje fungování střevních stěn, také podporuje ohleduplný pohyb střevního obsahu, dále podporuje vylučování nebezpečných látek z těla a tím zabraňuje příliš dlouhému pobytu ve střevech. Semena Psyllia obsahují vlákninu, pokud budete využívat kapsle, tak jedna kapsle obsahuje 750 mg Psyllia a na pět kapslí byste měli vypít alespoň 200 ml vody.

láhev psyllium

Informace:

Často u lidí, kteří by chtěli rádi zhubnout, v jídelníčku bývá méně vlákniny. Doporučená denní dávka je něco kolem 30 gramů, v běžném životě je to něco okolo 10 gramů. Pokud budete mít nedostatek vlákniny, můžete mít komplikace v redukčním režimu, nejčastěji zácpu. Tudíž by jídelníček při hubnutí měl obsahovat dostatek vlákniny z přirozených zdrojů, jedná se především o zeleninu, ovoce, celozrnné obiloviny či ovesné vločky. Co se tedy týče vlákniny z doplňků stravy, tak ta napomáhá naplnit denní dávku do patřičné výše.

zdravá snídaně

Psyllium je tedy vhodné při hubnutí, protože má zanedbatelnou energetickou hodnotu a dále absorbuje vodu. Také zrychluje střevní peristaltiku, působí už rovnou v žaludku. Už v žaludku na sebe převezme vodu, tím zvýší pocit sytosti i při konzumaci menšího jídla. Psyllium snižuje vzestup krevního cukru po jídle, tudíž se na zpracování jídla nevyloučí tak velké množství inzulínu. Braní psyllia zlepšuje výsledky redukční diety úplně stejně jako konzumování jídla s nízkým glykemickým idexem. Také pallium pomáhá k redukci cholesterolu v krvi.