Zkušenosti z autoškoly

Jak jste na tom s autoškolou? Zvládli jste ji na první pokus nebo jste se zatím k závěrečným zkouškám nedostali? Ráda bych se zde s vámi podělila o své zkušenosti z autoškoly. Já jsem autoškolu začala dělat v září 2020. Každá autoškola začíná teorií, takže chodíte do určité učebny a povídáte si o první pomoci, o křižovatkách, o nehodách a mnoho dalších tématech. Pak vám tam může přijít například někdo od policie a bude si s vámi povídat a říkat vám své zkušenosti, o bodech, alkoholu, drogách atd. Já jsem měla hodiny teorie jednou týdně a to většinou 1,5 hodiny až 2 hodiny. My měli teorie celkově cca 4 měsíce. Občas se nám teorie zrušily, takže se nám to prodlužovalo. Bohužel to vyšlo zrovna tak, že dva dny po Vánocích mě čekala první jízda.

auto

Naše autoškola to měla tak, že jsme měli mít pár jízd automat, abychom se rozkoukali po okolí a pozorovali více provoz než řazení. Řekněme, že automat jsme ze čtrnácti jízd měli mít tak 4-5krát. Začala jsem tedy s automatem a můj učitel mě vzal na takové prostornější místo, kde poskládal kužely a já musela dělat slalom a pak zvládnout slalom i couváním zpět. Upřímně mě to docela bavilo, učitel byl skvělý. Při druhé jízdě s automatem jsem dělala to samé a pak jsem se kousek projela po hlavní silnici. No, pak jsem si říkala, že mě čeká už jen pár jízd automatem a konečně půjdu na manuál. Zmýlila jsem se. Automatu jsem se zbavila až tak při osmé jízdě, protože se často zapomnělo, že už ho mám mít. Takže mi chybělo šest jízd, a to jsem se měla naučit s manuálem. Problém byl, že učitel autoškoly byl dvakrát v karanténě, pak jsem měla za instruktorku jeho sestru, na kterou jsem nebyla zvyklá. No a pak jsem při manuálu čekala dva měsíce na další termín, což prostě vyjdete ze cviku. Bohužel to nebylo daleko od závěrečné zkoušky. Nějak jsem to zvládla, a i když všichni měli autoškolu hotovou po pár měsících, já jí dělala třičtvrtě roku.

auto

Při poslední jízdě před zkouškou jsem se právě od učitelky dozvěděla, že kdyby mohla, tak mi autoškolu prodlouží, že mi to nejde, a že to pravděpodobně nedám. V tu chvíli jsem se venku rozbrečela. Písemné zkoušky jsem zvládla skvěle. Pořád jsem si je na internetu procvičovala, takže toho jsem se nebála. No nakonec i přes probdělou noc jsem zvládla oproti ostatním závěrečné zkoušky na první dobrou. Byl to skvělý pocit, byla jsem ráda, že už to je zamnou.

Jaké máte zkušenosti vy?