Bazénová čerpadla

Dosáhnout dokonale čisté vody v bazénu není jen tak, a proto je základem si pořídit pískovou filtraci. Aby voda kolovala, tak potřebujeme správné čerpadlo.

Bazénová čerpadla

Záleží na objemu vody

Pro docílení vody bez nečistot je pro běžné použití určitě nejvhodnější písková filtrace, která si poradí i s velmi využívaným velkým bazénem. Její funkci není třeba dlouze vysvětlovat, protože princip je snadný. Veškerá voda totiž přechází přes filtry a samotnou pískovou náplň, kde se právě veškeré nečistoty a nechtěné předměty hezky zachytí. Ovšem voda tuto jen tak několikrát za dne sama neprojde, a proto ji musíme pohánět zařízením s názvem bazénové čerpadlo.

plavaní v baazénu

Hlavním parametrem je jeho výkon, aby se voda stíhala přefiltrovat alespoň třeba čtyřikrát za den, což závisí na používání. Pokud kupujete úplně nové čerpadlo, tak optimální výkon se musí pečlivě spočítat. Kromě objemu vody totiž závisí na délce hadic a výškovému rozdílu, protože to všechno má vliv. Také si o daném čerpadle přečtěte, jakou snáší chemii, kdy u každého mohou být použity jiné materiály a třeba nesnese slanou vodu, které je výhodnější oproti chlóru.

Servis

Bazénová čerpadla pracují neustále, a proto klidně někdy může přijít nečekaná závada, které nás překvapí. Bez něj rozhodně být nemůžeme, protože bez správné filtrace by ve vodě byly neustále nečistoty, takže musíme závadu brzo obnovit, aby mohla pokračovat koupací sezóna. Nové čerpadlo se kupovat rozhodně nevyplatí, protože to stojí spousty financí. Mnohem výhodnější je oprava bazénových čerpadel, která se postará o znovu dokonalý chod zařízení.

čistý bazén

Tato firma se na opravy tohoto druhu zaměřuje již dlouho, a proto ví, jak nejlépe odstranit danou závadu, a to za rozumnou cenu, což je také velmi důležité. Zároveň si ušetříte mnoho starostí s nákup nového zařízení, protože to musí pasovat na starými rozvody a mít daný výkon. Takto hezky po opravě namontujete staré a můžete se zase v poklidu koupat. Společnost provádí i všemožný servis ohledně vířivých van a dalších zařízení, kdy není žádný problém se s nimi na všem domluvit.