Etiketa oblékání pro ženy: Ovládáte jí?

Právě výběr oblečení, naše vystupování a celkové vzezření společně utváří jakýsi názor, kteří si ostatní při pohledu na nás utvářejí. Řada neverbálních kontaktů, které k okolním lidem vysíláme, mnohdy znamenají rozhodující faktor o tom, jak se bude jednání s klientem či potencionálním partnerem odvíjet. Šaty dělají člověka, není jen prázdná fráze, ale krutá realita. Prvních pár minut totiž dokáže rozhodnout, jak se člověk v naší blízkosti bude cítit. Špatně zvolený parfém, nevhodné oblečení či špatná manikúra, i zdánlivě takové drobnosti mohou vést ke špatnému úsudku. Je to sice smutné, ale bohužel je to tak. Soudíme pohledem, a pokud dotyčného neznáme, musíme se soustředit právě na vjemy, které nám pomohou danou osobu zaškatulkovat. Je tak bez diskuze, že péče o náš zevnějšek je nesmírně důležitá a v některých chvílích dokonce rozhodující.

vybraná společnost

Ženy v tomto ohledu o sebe pečují daleko více než muži, není proto asi potřeba zdlouhavě rozepisovat o vhodně zvoleném líčení, úpravě vlasů, manikúře a pedikúře či základní hygieně. Ovšem právě výběr oblečení je značně ošemetnou záležitostí. Zatímco muži vhodně zvoleným oblekem nesáhnout nikdy vedle, u žen je výběr garderoby přeci jenom o něco složitější. Jak se tedy obléknout na nejrůznější události, abychom nezpůsobili módní faux pas?

krásná žena

Jak se obléknout na slavnostní příležitost?

Vhodnou róbu na takovéto příležitosti ovlivňuje celá řada dalších faktorů. Místo konání akce, čas konání a v neposlední řadě také charakter. S výběrem vhodného oblečení může pomoci právě informace na pozvánce. Na společenské události, která se nese v duchu elegance a důležitosti, by ženy neměli zapomenout na silonky, lodičky na jehlovém podpatku a velkou kabelku vyměnit za decentní psaníčko. Ze společenských šatů praha si jistě vyberete ty pravé, ve kterých budete hvězdou večera. Dnešní dres code už přeci jenom není tak přísný, a proto můžeme v některých případech místo šatů sáhnout po elegantním kalhotovém kostýmku.