Koupání je s čistou vodou bezpečnější

Chcete si koupit na léto bazén? Jedná se o vynikající investici, díky které se nebudete muset v parných dnech příliš trápit. Musíte ale udržovat čistou vodu.

Koupání je s čistou vodou bezpečnější

Hodně lidí, kteří disponují vlastními dvorky a zahrádkami, si v posledních několika letech pořídlo bazén. Důvode je jednoduchý – vedra. Ne, že by u nás v létě nikdy nebyly teploty vzduchu na vysokých hodnotách, ale takové tropy, které ovládaly zdejší krajinu během posledních několika letních prázdnin, tady opravdu dlouho nebyly. Mít tak vlastní vodní plochu je velice užitečné, jelikož se můžete zchladit kdykoliv budete doma. Stačí se jen svléci a hupsnout do vody. Musíte však dbát na to, aby ta voda nějak vypadala. Musí být nejen čistá, ale také by neměla zapáchat.

Dítko ve vodě

Toho docílíte jedině správným výběrem chemických dezinfekcí. Ty nemusí být za každou cenu drahé, jsou i levné typy. Ne každý druh vám ale může sednout, a tak je někdy potřeba zkoušet jednotlivé dezinfekční přípravky stylem pokus/omyl. Z toho důvodu je lepší ze začátku koupit pouze menší balení a v případě úspěch pak případně přibrat větší.

Který je tedy nejlepší

Je těžké vybrat ten nejlepší dezinfekční prostředek. Nejvíce lidé kupují klasicky chlór. Využívá se nejen v domácích bazénech, ale už dlouhá desetiletí je standardním doplňkem i naprosté většiny koupališť a veřejných plováren, a to ať už krytých či otevřených. Jsou zde ale i jiné možnosti, třeba preparát na bázi aktivního kyslíku. Ten je ale dražší, ovšem mnohem méně agresivní než chlór. Pokud si přejete koupat se ve vyloženě zdravém prostředí, pořiďte si speciální mořskou sůl. Ovšem nezapomeňte na fakt, že je potřeba dokoupit k ní i solonizační jednotku, která však nestojí pár korun.

Závody v bazénu

Nezapomeňte na stěny

Než vůbec začnete aplikovat do vody jakoukoliv dezinfekci, ujistěte se předtím, že máte čisté stěny a dno. V případě, že nikoliv, vyčistěte. Bez toho vám bude dezinfekce k ničemu, nebo jí budete muset používat až zbytečně moc. Nemusíte to provádět postaru, tedy pomocí kartáče. Pořiďte si některý z moderních bazénových vysavačů. Některé jsou dokonce automatické, takže s tím nebudete mít mnoho práce.