Omyly, kterých se můžete dopustit při rekonstrukci

Mnoho z nás rekonstrukce opakovaně odkládá, jelikož se tak náročné přestavby mnohdy zbytečně bojí. Není se čemu divit, rekonstrukce bytu či rodinného domu s sebou přináší celou řadu tzv. strašáků, které nás mohou od rekonstrukce odradit. Do této skupiny můžeme s klidným svědomím zařadit nečekané výdaje nebo prodlužování samotné rekonstrukce. Ovšem to nejsou jediné nástrahy, které nás mohou při rekonstrukci potkat. Jak tedy postupovat a na co si dát pozor, aby v průběhu nepřišlo nepříjemné rozčarování a zbyly jen příjemné pocity z finální podoby nového a o poznání útulnějšího interiéru.

změna exteriéru

Nereálná očekávání mohou proměnit celou rekonstrukci v noční můru

Moderní, krásné a praktické bydlení je snem téměř každého z nás. Často se nám však v hlavě probudí nereálné představy, které jsou ovšem v realitě neproveditelné. Ať už jsme se rozhodli pro rekonstrukci z estetického nebo funkčního hlediska, nejprve se zamyslete, co od rekonstrukce vlastně požadujete a jaké jsou možnosti, co se týká prostoru. Mnoho lidí provádí rekonstrukci hlavně kvůli estetičnosti, ale zapomíná na praktičnost. Prostor musí působit nejenom reprezentativně, ale zároveň splňovat funkční požadavky na počet obyvatel v domácnosti, jejich zvyky atd. Což je velká chyba, na kterou mnoho z nich přijde až při následném každodenním užívání, což už je samozřejmě pozdě! Ve snaze ohromit už skončila nejedna rekonstrukce totálním fiaskem.

rekonstrukce interiéru

V první řadě mějte na paměti, že je to váš domov, kde budete žít vy. Musí se prvotně líbit vám, je nesmysl řídit se nejnovějšími trendy, které absolutně nejsou váš vkus. Můžete se snažit sebevíc, ale panelákový byt nikdy nebude vypadat jako na fotkách interiéru na Pinterestu. I tak se rekonstrukce nevzdávejte, i s nenápadným prostorem se dají udělat zázraky. Chce to jen trochu kreativity, chuti a v neposlední řadě financí. S tímto problémem může pomoci nebankovní americká hypotéka, která je přímo pro takové účely ideální volbou.