Přírůstková výrobní technologie čili 3D tisk

V reklamě a propagaci, v kultuře i ve výrobě, ba i dokonce v domácích podmínkách, krátce řečeno dnes už téměř všude, se stal velice populární 3D tisk. A právě tím se naše firma zabývá – výtvory, související s 3D tiskem. Pojďme si tedy o nás https://www.az3d.cz/o-nas/ něco v krátkosti povědět:

Naším oborem podnikání je aditivní výroba neboli 3D tisk. Využíváme FFF (Fused Fillament Fabrication) či FDM (Fused Deposition Modeling) technologii, což znamená natavení specifické struny termoplastu (filamentu) a jejím následným vytlačováním z trysky, kladením v tenkých vrstvách na sebe, a to na základě předem vytvořeného modelu. Velkou výhodou tohoto výrobního postupu je minimální odpad materiálu.

printer-4348148_960_720

Provádíme sériovou i zakázkovou výrobu. Zakázková výroba může být prototypová – zde pracujeme pro společnosti, jež využívají tuto technologii pro prototypy, předcházející sériové výrobě. Anebo potřebují tisk jako nástroj pro výrobu konečného produktu.

Na základě vašich požadavků můžeme provádět i výrobu malosériovou nebo dokonce kusovou – jedná se zejména o reklamní a upomínkové předměty, přívěsky, a podobně. Anebo vytiskneme konkrétní díl, který už se nikde nevyrábí, a vy ho přitom nutně potřebujete. Tiskneme funkční díly z plastových materiálů s rozličnými vlastnostmi.

Snažíme se pro vás zajistit i příznivé ceny, které se stanovují na základě předběžné kalkulace těchto položek:

  • tisk – doba a přesnost tisku (vždy dodržujeme rozměry a držíme se vámi zadané tolerance)
  • materiál – jeho ceny jsou různé, záleží na tom, který druh si, s ohledem na vlastnosti finálního výtisku, vyberete; ceny se liší i podle hmotnosti materiálu
  • opracování – začištění, broušení, lepení, atd.
  • práce konstruktéra – jestliže nemáte připraven hotový model

Pokud je to jen trošku možné, snažíme se vždy vyhovět individuálním přáním či požadavkům vás, našich klientů.

startup-4832817_960_720

Máte-li zájem o nezávaznou kalkulaci, pošlete nám výkres dílce ve formátu .stl, nebo .step, včetně počtu požadovaných kusů a my vám obratem sdělíme cenu 3D tisku (nevadí, jestli máte dílec i v jiném formátu, umíme si ho převést). Jestliže dílec vůbec nemáte, i tak se s námi spojte, sami model vytvoříme a připravíme pro vás nabídku na míru.