Prevence před chřipkou

Co dělat, abychom v zimním období nedostali chřipku nebo nebyli nachlazení? Je pár zásad, jak se před tímto nevlídným počasí bránit. Nemáte toto počasí rádi? Venku jsou plískanice, námrazy a hodnoty pod nulou. Jak se před nachlazením, rýmou a kašílkem bránit? Máme pár rad.
 vitamíny v ovoci.jpg

  • Důležité je se pořádně oblékat. V chladném období je mráz vlezlý. Při prochladnutí může dojít k oslabení imunity. K teplému oblečení patří pořádná péřová bunda nebo kabát, který zahřeje. Teplé kozačky s kožíškem. Na hlavu a krk nám poslouží čepice neboli kulich a hřejivý šál. Na zmrzlé konečky prstů pomůžou rukavice.

 

  • Otužování je dlouhodobou záležitostí, ale když si na ní postupně zvykáme, zima nás tolik neohrozí. Stačí každý druhý den při sprchování si otočit kohoutek na studenou vodu. Nemusí být zcela ledová. Když budeme provádět otužování od konce léta, určitě naše imunita bude odolnější při nárazových mrazících.

 

  • Užívání vitamínu C je taky dobrá prevence. Tento vitamín posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Vitamíny jsou ve více formách. Mohou to být pilulky na polykání nebo šumivé tablety rozpustné ve vodě. Užíváním vitamínu C na podzim určitě nic nezkazíme. Spousta vitamínů je obsažených i v ovoci.

 

  • Poslední radou je pohyb. Tělo je v zimním období ztuhlé. Dochází často k bolestem zad a zablokování krčního svalstva. Je prokázáno, že dostatečný pohyb a prohřátí celého těla je prospěšné. Člověk udělá něco pro své zdraví a vyhne se nepříjemným bolestem. Stačí jednou až dvakrát týdně jednoduché cvičení. Cvičit můžete doma nebo si zajít do posilovny, skupinové cvičení, jóga. Je toho mnoho co dělat, stačí si jen vybrat.

 zahřátí svalstva.jpg
Když se budete řídit, aspoň jednou z těchto rad, posílíte svůj imunitní systém a podpoříte obranyschopnost organismu. Neberte to na lehkou váhu v zimním období je spousta nachlazených a nemocných. Tak proč patřit právě k nim.