Příprava na nový přírůstek do rodiny

Příprava na nového člena rodiny je vždy plná emocí. Především prvorodičky se pak často rozplývají nad všemi těmi malými věcičkami, a představují si, jak asi bude jejich malý andílek vypadat. Často se pak po porodu diví, kolik věcí jim ve výbavě chybí, a kolik jich pořídily úplně zbytečně. Těžko se totiž odhaduje, co všechno miminko využije, a spousta věci se tedy dokupuje později, až když už je na světě. Jaký je ale nutný základ?

miminko v hnízdě

Nábytek

Co se nábytku týče, základem je postýlka s kvalitní matrací, přebalovací pult, a šatní skříň pro dítě. Ačkoliv možná budete první měsíce používat kolébku, či pojízdný košík, brzy se tam dítě nevleze, a budete jej muset přesunout do postýlky. Co se přebalovacího pultu týče, ideální je komoda s přebalovacím pultem. Do komody schováte zásoby plenek, vlhčených ubrousků, a kosmetiky. Na pult položíte měkkou podložku. Přebalit dítě lze sice prakticky kdekoliv, tento způsob je však nejlepší, jelikož se nemusíte nikde hrbit

Oblečení

Oblečení pro miminka https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm je potřeba nakupovat s rozmyslem. Ideální je začít na velikosti 62. Když se vám narodí větší dítě, do menší velikosti by se hůř cpalo. U menších dětí se zase nemusíte bát, protože větší oblečení jim nevadí, a brzy do něj dorostou. Budete potřebovat především bodýčka, pyžama, a mikiny. V zimních měsících pak kombinézu, teplé čepičky, rukavice a punčocháče. Nezapomeňte ani na set do porodnice, ve kterém si miminko se vší parádou povezete domů. Oblečení kupujte kvalitní a jemné k dětské pokožce, ale nemusíte zbytečně utrácet za předražené značky, jelikož miminka rychle rostou.

set pro miminko

Kosmetika

Kosmetika pro kojence se velmi liší od naší, a to především složením. Musíte si uvědomit, že pokožka novorozence je mnohem jemnější, a potřebuje speciální péči. Šampon a mýdlo koupíte obvykle v jednom, a zpočátku to postačí, jelikož miminka tolik vlásků nemají. Určitě nezapomeňte na kvalitní olejíčky, které můžete přidávat rovnou do koupele. Jelikož jsou dětské zadečky celé dny v plenkách, mají tendenci k opruzení. Proto je potřeba používat speciální krém proti opruzeninám.