Jak využít menstruační cyklus ve svůj prospěch?

Menstruace. I v dnešní době o ní toho některé ženy tak málo ví. Snaží se ji přetrpět a tím to pro ně končí. Možná se nám v dospívání nedostalo vysvětlení, jak úžasné ženské tělo je a jak funguje. Nyní se na vše společně podíváme a na konci článku už budete vědět, jak jednotlivé fáze cyklu využít, abyste si lépe načasovala jednotlivé činnosti.

Během celého menstruačního cyklu se u vás vystřídají 4 cykly (1 cyklus = 1 týden). Pro lepší pochopení si představte roční období od jara do zimy. V každém ročním období má příroda jiný úkol a vy také pociťujete jiné nálady. Na jaře vše kvete a je v rozpuku, naproti tomu v zimě příroda odpočívá a nabírá sílu na další období. U vás za to mohou kolísající hormony, že míra energie a nálada přirozeně stoupá a klesá.

žena

Věděla jste: 1. den cyklu je první den menstruačního krvácení

Předovulační fáze (7. – 13. den cyklu)

Někdy se též nazývá dynamická fáze. Během této doby jsme aktivní, plni energie a máme chuť realizovat své sny. Na společenských akcích se cítíme jako ryba ve vodě. Jsme komunikativní a sebejisté. 

Tip: v tyto dny vám půjdou pracovní povinnosti pěkně od ruky

Ovulační fáze (14. – 20. den cyklu)

V tomto období dbáme na vztahy s rodinou a se svými blízkými. Jsme emočně stabilní a trpělivé. Tíhneme ke kreativním činnostem.

Věděla jste: sexuální touha je u vás na maximu, jelikož je nejvyšší pravděpodobnost, že dojde k početí potomka

kůň

Premenstruační fáze (21. – 28. den cyklu)

V tomto období na sobě můžete začít pociťovat premenstruační syndrom. Nálady se střídají, jste přecitlivělá, vznětlivá a smutná. V tyto dny ale máte větší schopnost intuice, kterou byste měla poslouchat. Zaměřte se na seberealizaci a využijte tvůrčí schopnosti.

Menstruační fáze (1. – 6. den cyklu)

Děloha se zbavuje své výstelky a stejně tak vy se zbavujete všeho, co není přínosné. Přehodnocujete svá rozhodnutí. Tělo se připravuje na nový cyklus, čili potřeba klidu a odpočinku je zvýšená. Poslouchejte své tělo a dopřejte si ho.