Okouzlující manikúra

Že existují laky na nehty, tak o tom ví snad každý. Ale že jsou různé typy manikúr, o tom již mnoho lidí neví.

Než se vůbec do lakování nehtů pustíme, je důležité uvědomit si, jak vůbec o ruce pečovat, aby byly hebké. Hydratace je základ úspěchu. Alespoň jednou denně si namažte krémem na ruce. Pokud vaše pokožka trpí, volte speciálně určený na velmi suchou kůži a krém vmasírujte do dlaní několikrát denně. Pokud zrovna nejdete jíst, doporučuji vám krém nanášet po každém namočení rukou. Lépe se pak vstřebává. Samozřejmě nenanášíme přímo na mokré ruce, ale jemně vysušené ručníkem.
nanášení gelových nehtů

A nyní se dostáváme již k samotným nehtům. Nehty pravidelně stříháme nůžkami určenými na manikúru. Volíme kvalitní nůžky, což je velmi důležité. Nekvalitní vám totiž dokážou nehty jen zohýbat a zničit. Po ostříhání zarovnáme do požadovaného tvaru použitím malého pilníčku. Dle mého názoru doporučuji kovový pilníček, vydrží déle, neláme se, lépe brousí.

Lak nanášíme po tenkých vrstvách, které necháme důkladně zaschnout. Volíme-li obrazce, na závěr naneseme bezbarví lak, který manikúru uhladí a sjednotí.
laky na nehty

Druhy manikúry:


·         Francouzská manikúra – vyznačuje se bílými proužky na konci nehtů. Je nadčasová a elegantní, hodí se ke všemu.


·         Japonská manikúra (P-shine) – přirozenost je zde na místě. Nehty jsou tedy nalakované, ale působí jako by nebyly. Zároveň vypadají velice upraveně.


·         Vampýří manikúra – takzvaná tmavá. Nehty jsou zbarveny do bordó barvy. Působí opět elegantně a hodí se především na večerní příležitosti.


·         Umělé nehty – jde o nalepení umělých nehtů na ty vaše. Nemusíte se tedy strachovat, zda budete mít obrazce na všech nehtech stejné.


·         Gelové nehty – jedná se vlastně o umělé nehty, které působí přirozeněji. Dnes jsou velice moderní. Potíž bývá při jejich sundávání.

Lakujeme-li nehty často, nezapomínáme ani na výživu nehtů, která je dodávána mimo krému na ruce také ve formě bezbarvých laků. Není také na škodu, mít několik dní nehty nenalakované.

Ještě malé upozornění. Začne-li se vám manikúra slupovat a nehezky odlupovat, odlakujte všechny nehty a naneste manikúru novou. Polonalakované nehty jsou velmi nepěkné a některé muže i odrazují.