Zdravá a nezdravá jídla

Schválně, když se řekne nezdravé jídlo, co si představíte? Myslím, že většina z vás si představí hamburgery, hranolky, pizzu nebo sladkosti. Na druhou stranu, za zdravé jídlo hodně lidí považuje saláty, zeleninu a ovoce. Rozhodně to ale nemusí být vždycky pravda. Můžete jíst zdravě i když si občas dáte nějaký burger a stejně tak můžete přibrat kila, pokud se budete ládovat ovocem a zeleninou. Klíč je tedy vtom, kolik množství jíte a jestli se, k tomuto množství jídla, adekvátně hýbete.
Těstoviny, salát, pesto

Zdravé nezdravé

Jestliže rádi experimentujete, zkuste vytvářet obdoby nezdravých a jinak dosti návykových jídel. Místo masa uplácejte karbanátek ze zeleniny, například z červené řepy. Housku si můžete upéct sami z dietní mouky. Obohatit ho můžete třeba o tofu. Stejně tak hranolky, nemusíte je smažit, zkuste je upéct. Velice chutné jsou i batátové hranolky, které se těší velké oblibě. Pokud máte rádi omáčky, vynechte majonézy a podobně. Vystačíte si s bílým jogurtem a kořením. Pokud jste milovníky pizzy, neváhejte experimentovat i s ní. V pizzeriích už sice seženete i dietní formy tohoto pokrmu, na výběr máte veganské, vegetariánské nebo třeba s mořskými plody. Můžete si je ale také upéct sami ve své kuchyni. Stačí sehnat správné ingredience. Jako sladké se samozřejmě nabízí ovoce, to není žádná novinka. Pro zpestření si ovšem můžete koupit a ochutnat nějaké méně tradiční, jako například mango, liči nebo granátové jablko. Pokud vám ani ovoce nestačí a jste velkými milovníky čokolády, tak vybírejte hořkou a vysoce procentní.
Hamburger, hranolky, břicho

Důležitý je také pohyb

Neplatí, že pokud budete jíst jen ovoce a zeleninu, ale ve velkém množství, zhubnete. Ba naopak, výsledný efekt může být stejně špatný jako při tučném a smaženém jídle. Vždy dbejte na to, že strava má být vyvážená. Taktéž nezapomínejte na pohyb, který by měl být součástí našich životů, ale bohužel se z nich stále více vytrácí.